Sukces uczniów klasy OPW!

Kadeci: Wacławczyk Marta, Łuka Błażej, Niewęgłowski Stanisław – to trzyosobowa reprezentacja Zespołu Szkół w Rybniku Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Katowicach pod przewodnictwem opiekuna i koordynatora szkolenia wojskowego płk (r) dr inż. Krzysztofa Radwana, która zajęła III miejsce w  pierwszym w historii Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim "EkstraKLASA Wojskowa", organizowanym przez Ministerstwo Obrony Narodowej, kierowanego do uczniów klas o profilu wojskowym oddziałów przygotowania wojskowego i certyfikowanych wojskowych klas mundurowych.

Zorganizowanie Międzyszkolnego Turnieju Wiedzy o Wojsku Polskim „EkstraKLASA Wojskowa” to pomysł Biura do Spraw Programu „Zostań Żołnierzem Rzeczpospolitej.

TVP3 KATOWICE

LINK DO NAGRANIA

,,Kadeci z Zakładu Doskonalenia Zawodowego w Rybniku zajęli trzecie miejsce w kraju i pierwsze w regionie w konkursie wiedzy wojskowej. Nagroda była wyjątkowa. W tajniki uzbrojenia i taktyki wojskowej kadetów wprowadzali żołnierze 6. Batalionu Powietrzno-Desantowego.

Żeby stanąć na podium konkursu ogólnopolskiego, zainteresowanie trzeba było podeprzeć godzinami spędzonymi nad książkami, a niekiedy nawet ciężką pracą w terenie. Zakres materiału do przyswojenia był bardzo szeroki. Choć bitwa na pióra i wiedzę była zażarta to spod ognia konkursowych pytań młodzi kadeci wyszli obronną ręką.

Poziom jest wysoki, bo musi taki być. W szeregi armii trafią tylko najlepsi, a selekcja jest ostra już na etapie naboru do Oddziałów Przygotowania Wojskowego.

„Na celowniku” armii są kadeci, którzy równie dobrze co karabinem potrafią posługiwać się - komputerem.''

Źródło: https://katowice.tvp.pl/52829918/sukces-kadetow-uczniowie-z-rybnika-na-podium-w-konkursie-wiedzy-wojskowej