Centralny Zlot Klas Wojskowych w Orzyszu

25.07.2022

Od 17 do 24 lipca 2022 r. dzięki sukcesowi naszych kadetów w Ekstraklasie Wojskowej, jako jedna z wyróżnionych szkół uczestniczyliśmy w Centralnym Zlocie Klas Wojskowych zorganizowanych tym razem na terenie Orzysza i okolic. Głównymi organizatorami przedsięwzięcia były Centralne Wojskowe Centrum Rekrutacji oraz 15 Giżycka Brygada Zmechanizowana (Zawiszacy).

To był tydzień pełen wrażeń, pozytywnych emocji, zdobywania nowych umiejętności i nawiązywania znajomości (w zlocie uczestniczyli również kadeci z Litwy, Łotwy i Estonii). Pierwszego dnia zostalismy przydzieleni do grupy ALFA. Każda grupa w kolejne dni realizowała program, który opierał się na  specjalnie przygotowanych pięciu blokach tematycznych: przeprawa wodna, walka wręcz w działaniach bojowych, pętla taktyczna, tzw. elementy kursu Spartan, elementy SERE, działania rozpoznawcze. Na zakończenie zorganizowano  „Bitwę Mazurską”, czyli dynamiczny pokaz wyszkolenia żołnierzy 15 Brygady Zmechanizowanej. W czasie zajęć młodzież zdobywała liczne i cenne umiejętności oraz mogła poznać od środka najnowocześniejszy sprzęt militarny.

Organizatorzy zadbali również o dodatkowe zajęcia edukacyjne i sportowo - rekreacyjne - m.in. rejs statkiem szlakiem mazurskich jezior, zwiedzanie twierdzy Boyen w Giżycku, Wilczego Szańca w Gierłoży, spotkanie z polskimi sportowcami kadry narodowej, koncert zespołu szantowego.

Bardzo ważną częścią zlotu było również spotkanie z Ministrem Obrony Narodowej Mariuszem Błaszczakiem, który gratulował młodym adeptom sztuki wojskowej zaangażowania oraz apelował o dalsze poświęcenie na rzecz rozwoju naszej armii.

Naprawdę było co robić!

Gratulujemy naszej grupie za zdobyte wyróżnienia (w kategorii dyscyplina i porządek), a także kadetowi Tomaszowi Hanakowi za tutuł najlepszego sapera i kadetowi Oktawianowi Murasowi za tytuł najlepszego strzelca.

Galeria zdjęć dzięki uprzejmości 15 Giżyckiej Brygady Zmechanizowanej.