O SZKOLE

Zespół Szkół w Rybniku jest placówką niepubliczną z uprawnieniami szkóły publicznej.

Naszym organem prowadzącym jest Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach.

Mieścimy się w ścisłym centrum Rybnika przy ulicy Klasztornej 14.

Nasze położenie jest dużym udogodnieniem komunikacyjnym dla młodzieży.

Przystanek komunikacji miejskiej zlokalizowany jest w pobliżu szkoły, a odległość do dworca PKP, PKS to zaledwie 100 metrów.

Zespół Szkół ZDZ w Rybniku prowadzi kształcenie młodzieży i dorosłych w następujących typach szkół:

Zajęcia lekcyjne prowadzone są w przestronnych, nowocześnie wyposażonych salach wykładowych.

Uczniowie mogą korzystać z dwóch pracowni komputerowych, centrum multimedialnego, wyposażonego w tablicę interaktywną, z dostępem do internetu.

Każda sala wykładowa i klasopracownia wyposażona jest w rzutnik multimedialny z dostępem do sieci Internet, telewizor LCD, odwarzacz DVD, co znacznie uatrakcyjnia zajęcia.

Zespół Szkół w Rybniku współpracuje z Ochotniczym Hufcem Pracy w celu zapewnienia naszym uczniom praktycznej nauki zawodu u pracodawcy w Branżowej Szkole I Stopnia w następujących zawodach:

• Sprzedawca

• Lakiernik

• Monter zabudowy i robót wykończeniowych w budownictwie

• Stolarz

• Ślusarz

• Piekarz

• Betoniarz-Zbrojarz

• Blacharz samochodowy

• Cukiernik

• Dekarz

• Elektromechanik

• Elektromechanik pojazdów samochodowych

• Elektryk

• Krawiec

• Mechanik pojazdów samochodowych

• Mechanik-monter maszyn i urządzeń

• Monter sieci i instalacji sanitarnych

• Murarz - tynkarz

• Operator obrabiarek skrawających

Budynek baza warsztatów szkolnych znajduje się w Radlinie przy ul. Mariackiej 8.

asas

Dodatkowo szkoła organizuje nieodpłatne zajęcia przygotowujące do egzaminów zawodowych. Wszystkie te ogniwa pozwalają na wykształcenie dobrych fachowców w wybranych zawodach co potwierdza wysoka zdawalność egzaminów zawodowych. ( 90% w 2014 roku  )

Zespół Szkół w Rybniku zapewnia bogaty program zajęć sportowych.

Program nauczania zajęć z wychowania fizycznego realizowany jest w ośrodkach Cross Fit, sali gmnastycznej oraz basenie MOSiR.

Lekcje prowadzone są pod okiem nauczycieli wychowania fizycznego o specjalnościach trenerskich: piłka nożna, siatkówka, koszykówka.

Zespół Szkół ZDZ w Rybniku - Klaszrona 14

Zajęcia interaktywne