Technikum Informatyczne w Rybniku SiKK

Technikum Informatyczne w Rybniku

ogłasza nabór na rok szkolny 2018/2019

 

Zawód: Technik Informatyk, symbol zawodu 351203

Nauka trwa 4 lata  i obejmuje kształcenie ogólne - przygotowanie do egzaminu maturalnego, kształcenie zawodowe i przygotowanie do egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie.

Technik informatyk potwierdzając kwalifikacje wchodzące w skład tego zawodu uzyskuje wiedzę i umiejętności niezbędne do pracy w trzech obszarach branży informatycznej:

Kwalifikacja 1 - Montaż i eksploatacja komputerów osobistych oraz urządzeń peryferyjnych. ( EE.12.)

Kwalifikacja 2 - Projektowanie lokalnych sieci komputerowych i administrowanie sieciami (EE.13.)

Technik informatyk planuje konfiguracje, dobiera podzespoły i montuje z nich komputery. Nadzoruje organizacją pracy podczas montażu. Przygotowuje do pracy systemy komputerowe z oprogramowaniem systemowym i narzędziowym. Przygotowuje i konfiguruje urządzenia peryferyjne. Doradza klientowi w zakresie konfiguracji i modernizacji systemów komputerowych i urządzeń peryferyjnych.

Technik informatyk wykonuje projekt okablowania strukturalnego lokalnej sieci komputerowej. Dobiera urządzenia sieciowe, komputery, medium transmisyjne oraz oprogramowanie systemowe i narzędziowe do pracy w sieci lokalnej. 

Technik informatyk projektuje i wykonuje strony internetowe, sklepy internetowe i systemy zarządzania treścią. Buduje dynamiczne witryny wykorzystujące internetowe bazy danych i usługi zdalnych serwerów. Tworzy aplikacje, skrypty i aplety wykonywane po stronie klienta oraz serwera. Administruje aplikacjami i witrynami internetowymi. Projektuje i tworzy bazy danych. Doradza klientowi w oprawie graficznej i strukturze budowanej strony. Tworzy i obrabia grafikę, dźwięk i filmy na potrzeby stron internetowych. 

         

 

Innowacja e-sportowa:

Nauka w Technikum Informatycznym w Rybniku to również 4 godziny zajęć dodatkowych w uczniowskim kole e-sportowym.

Nie wiesz co to e-sport ?

Sport elektroniczny (e-sport, ang. electronic sports) – forma rywalizacji, w której przedmiotem działań zawodników są gry komputerowe. Rywalizacja między zawodnikami (graczami) odbywa się zarówno w formie rekreacyjnej, jak i na turniejach gier komputerowych (zjawisko pro-gamingu).

To ciekawe połączenie dwóch wyrazów, które na pierwszy rzut oka mogą się wykluczać. Bo sport kojarzy się z ruchem i aktywnością fizyczną, a nie z siedzeniem przed komputerem. Tymczasem w e-sporcie trzeba wykazać się lotnością umysłu, stosowaniem taktyki i wyobraźni przestrzennej oraz refleksem.

Na zajęciach e-sportowych masz możliwość:

- rozwijania umiejętności i trenowania gier e-sportowych;

- komunikacji społecznej w świecie wirtualnym prowadzonej w języku polskim i angielskim;

- rozwijania umiejętności organizacji pracy indywidualnej i zespołowej;

- doskonalenia myślenia  przestrzennego, wielowątkowego;

- rozwijania umiejętności radzenia sobie ze stresorami i pracy pod presją;

- nauki prowadzenia taktyki gier e-sportowych.

 

 Jesteś zainteresowany ? Zapisz się już teraz.

 
 
 
Masz pytania? Zadzwoń: 32 42-37-880 lub napisz: s-rybnik@zdz.katowice.pl 

Zespół Szkół w Rybniku

ul. Klasztorna 14

44-200 Rybnik